Elitespillerne dominerte i kveldens pratelagsjakk.

Hele 12 av 26 elitespillere, i tillegg til kommentator Simen Agdestein, stilte i den populære grenen som samlet 30 lag.

Kankedal & Co (GM Urkedal, IM Hauge, IM Mikalsen, IM Mihajlov) var solide gjennom hele kvelden og vant 4-2 i finalen mot Tromsø Reunite (Holand, IM Kaasen, FM Vestby-Ellingsn, FM Lund).

Bronsefinalen ble vunnet av One of the Stepbros and Co (GM Agdestein, IM Haldorsen, IM Haug) med 4,5-1,5 mot The Schlabberts (IM Stokke, Demal, Halås, Myren).

Neste sidearrangement er Fischersjakk og fotball som spilles onsdag kveld. Tirsdag er det dobbeltrunde og ikke noen sidearrangementer.

Komplett resultatliste

Nr Lagnavn: Lag Ind. R1 R2
1 Kankedal & Co
Urkedal, Hauge, Mikalsen, Mihajlov
4,5-1,5 i semifinale mot One of the Stepbros and co
4-2  i finale mot Tromsø Reunite
7 21
2 Tromsø Reunite
Holand, Kaasen, Vestby-Ellingsen, Lund
4,5-1,5 i semifinale mot The Schlabberts
2-4  i finale mot Kankedal & Co
8 19,5
3 One of the Stepbros and Co.
Agdestein, Haldorsen, Haug
1,5-4,5 i semifinale mot Kankedal & co
4,5-1,5 i bronsefinale mot The Schlabberts
7 20,5
4 The Schlabberts
Demal, Halås, Stokke, Myren
1,5-4,5 i semifinale mot Tromsø Reunite.
1,5-4,5i bronsefinale mot One of the Stepbros and Co.
6 18 5
5 Dere prøvde
Modell, Vangen, Øye-Strømberg, Unneland
3-3 i kvartfinale mot startnr The Schlabberts
(gikk ikke videre gr. kvalitet – beste individuelle poeng)
6 15,5 5,5
6 Pinnsvinets venner
Hole, Fredriksen, Solowiej, Skrondal
1-5 tap i kvartfinale mot Kankedal & Co
6 14,5 4
7 De tre vise troll
Melaa, Slettum, Øverbø
0-6 tap i kvartfinale mot One of the Stepbros and Co
6 14,5 1
8 Papphodene
Digernes, Westrum, Digernes, Nord
1-5 tap i kvartfinale mot Tromsø Reunite
5 15,5
9 The 4 biggest chess stars in the world
Valvåg, Dahl, Lind-Schouten, Kreken
5 14,5 5,5
10 Team Sevland
Fuglestein, Sørensen, Flatebø, Leonhardsen
5 14,5 5
11 Yeet
Shehzad, Myrheim, Elisejev, Von-Hirsch
5 12,5
12 Leikvik og ko
Abdrlauf, Ranaldi, Sidali, Hestvik
4 14 6 5,5
13 No pawns intended
Wadstensvik, Simensen, Unhjem, Kristiansen
4 14 6 0
14 Kindredd
Nordgreen, Andersen, Skjeldstad
4 14 0
15 Kinderegg
Grøver, Aarnes, Bernstein, Johansen
4 12
16 EEEH
Ji, Haug, Ji, Grønn
4 11
17 Lahlum, legg fra deg vodkaen!
Sandstad, Pedersen, Børseth
4 10,5 0,5
18 Nanvforslag tas imot med takk
Aure, Marthinussen, Stenseng, Kierulf
4 10,5 0
19 Aalesunds og ein svikar
Hausken, Strand, Unneland, Unneland
4 8
20 Bergens
Høyforsslett, Eriksen, Borlaug, Sekkingstad
3 12
21 Hellioss
Grønn, Skaslien, Olsen, Skretteberg
3 10,5
22 Woohoo
Kvendseth, Langvik, Eiding, Marthinussen
3 10
23 Team UnExpected
Olsen, Sommerhein
3 9
24 The Tunsjø’s
Tunsjø, Tunsjø, Tunsjø, Tunsjø
2 8,5
25 Tormod Engedal Evenshaug
Tormod, Evenshaug, Engedal
2 8
26 Team SAS
Lye, Shehzad, Lye, Nordquelle
2 6,5 0 4,5
27 Bongo-trommer
Ratama, Norvoll, Lien, Hansen
2 6,5 0 2,5
28 Stjerneangrep
Vatneødegård, Wanvik, Sæthren, Schneider
1 4,5
29 Team Smeaheia
Nilsen, Anfindsen, Anfindsen, Anfindsen
1 3
30 Gutta fra Jæren
Salte, Salte, Jakobsen, Jakobsen
0 5,5
Suverene elitespillere i pratelagsjakken

You May Also Like