Med 70 lag var det hele 210 spillere i laglyn med tidshandikap, men høy rating er i denne disiplinen ikke alltid like bra.

Selv om seieren gikk til laget med Simen Agdestein, Sebastian Mihajlov og Eskil Ekeland Grønn, som var rangert som nr 2, klarte mange lag med lavt ratingsnitt å hevde seg! De 8 beste lagene kom til sluttspill, og av disse var det kun 3 lag som var blant de 8 lagene med høyest ratingsnitt.

Denne tabellen ble brukt for å måle tidshandikap:

Ratingforskjell Tidshandikap
0-99 5 – 5 min
100-199 6 – 4 min
200-299 7 – 3 min
300-399 8 – 2 min
400-599 9 – 1 min
600+ 9,5 – 0,5 min

Resultater

Lag Spillere ELØ Lag Ind 1 2 3
1 Agdemuler & co (2) Agdestein, Mihajlov, Grønn 2355 12 16
Vant 1,5-1,5 i finale mot gnellham & co; 1,5-1,-5 i semifinale mot Benny Boys
2 Gnellham & co (8) Mikalsen, Abdrlauf, Eiding 2100 12 14
Tapte 1,5-1,5 i finale mot Agdemuler & co; 2-1 i semifinale mot Snille gutter
3 Snille Gutter (22) Valvåg, Kreken, Vangen 1835 12 14
Vant 2-1 i bronsefinale mot Benny Boys; tapte 1-2 i semifinale mot Gnellham & co
4 Benny Boys (12) Haldorsen, Johannessen, Aasen 1967 11 15
Tapte 1-2 i bronsefinale mot Snille Gutter; tapte 1,5-1,5 i semifinale mot Agdemuler & co
5 Tinnsoldatene (33) Engedal, Engedal, Glomnes 1682 11 14
Tapte 0-3 i kvartfinale mot Benny Boys
6 WO (18) Unneland, Øye-Strømberg, Modell 1910 10 15,5
Tapte 0-3 i kvartfinale mot Gnellham & co
7 Andorras OL-sjef (4) Urkedal, Hauge, Bernstein 2275 10 13 2 2
tapte mot “snille gutter” 3-0 i kvartfinalen
8 Kamikaze kings (52) Eriksen, Høyforsslett, Borlaug 1485 10 13 2 0
tapte 1,5-1,-5 i kvartfinale mot Agdemuler  & co
9 Un Jeu De Mots Wadstensvik, Simensen, Strand 1933 10 13 0
10 Hamar Skibladner Slettmoen, Dahl, Deglum 1389 10 12,5 2
11 A Sekkingstad, Hansen, Oommen 1579 10 12,5 0
12 Young Bloods Haug, Brattgjerd, Tunsjø 1461 10 11,5
13 A-A-S Lag Shehzad, Mansoor, Nærland 2075 10 11
14 Lei Skaslien, Grønn, Skigelstrand 1692 9 14
15 The Good, The Bad and The Ugly Kizatbay, Fossan, Bruaset 2148 9 11,5 2 1
16 6ix9ine disipler Tryggestad, Nordquelle, Hestvik 2086 9 11,5 2 0
17 Onkel Tronds Svanunger Vestby-Ellingsen, Halvorsen, Badar 1877 9 11 1 2
18 Verdiløse menn Carlsen, Christiansen, Vea 2589 8 14
19 Stensengs disipler Slettum, Øverby, Stenseng 1606 8 12,5
20 Alisha sitt lag Shehzad, Hina, Mansoor 1496 8 12 2 2
21 Back from retirement Machlik, Liu, Amarapala 1823 8 12 0 0 2
22 Stein saks tapir Strand, Skaar, Kierulf 1544 8
12 0 0 1
23 Grenland sjakksenter Espeland, Østensen, Helliesen 1657 8 11,5 2 2 2
Vi konsoliderer Leknes, Myrer, Bechstrøm 1483 8 11,5 2 2 2
25 Hans Olav Laglyn Kro, Nizar, Høiom 1468 8 11,5 2 2 0
26 Turistene Schreiber, Røste, Røste 1546 8 11 2
27 Pappskallene Digernes, Westrum, Digernes 1763 8 11 0
28 Haukås Aasen, Aasen, Johannessen 1673 8 10,5 0 2 2
Masterminds Solaas, Nordquelle, Løvåsen 1649 8 10,5 0 2 2
30 Alle gode ting er 3 Olsen, Skretteberg, Kjær 1547 8 10,5 0 0 2
31 Taktisk inkompetente sjakkspillere Berbom, Thorbjørnsen, Eckholt 1297 8 10 2 0 2
32 To tette og en badehette Huse, Fossum, Huse 1729 8 10 2 1 1
33 Bjarnes gjeng, denne gang med Bjarne Akali, Gustad, Norvoll 1729 8 10 0 0 2
34 Heia Kragerø Heitun, Kveim, Skauen 1533 7 11,5 2 0 1
35 Trippel S Fuglestein, Sørensen, Kristiansen 1926 7 10,5 0 2 1
36 Unge Jæren Jakobsen, Salte, Salte 1339 7 9 0 1 2
37 Team Head Viken, Bekkevold, Mjeltevik 1351 7 8,5 2 0 1
38 Tre Troll Lindstad, Brattgjerd, Anda 1151 6 11 1 1 0
39 Linus og resten Pedersen, Børseth, Sandstad 1442 6 11 0 0 2
40 Lynnedslaget Martinsen, Hansen, Larsen 2102 6 10,5 2 2 0
41 Nøkken Ingebretsen, Sjøberg, Sidali 2166 6 10,5 0 0 2
42 Sivert m/røkla Vestby, Valvåg, Tørfoss 1273 6 10 2 0 0
43 Team Awesome Stokke, Hølleland, Bjørkly 1964 6 10 2 0 2
44 Modum Tandberg, Tandberg, Evensen 1465 6 10 1 1 0
45 BIA jentelag Shehzad, Anfindsen, Young 1070 6 9,5 2 0 2
46 Den gamle ugla og æljkalvene Myrene, Opseth, Lien 1635 6 9,5 2 0 1
47 ØDE Tunsjø, Haug, Larre 1239 6 9,5 0 2 0
48 The Unicorns Larre, Lindstad, Ratama 1539 6 9,5 0 1 1
49 Tre tette uten badehette Strand, Lund, Strand 1680 6 9 2 1 0
50 North patzers Bjørnås, Norvoll, Bjørnås 1377 6 8,5 2 0 2
51 Evsulds disipler Lund, Flatebø, Myagmarsuren 1852 5 12,5 0 0 0
52 HSS Aasen, Young, Waage 1265 5 10,5 0 2 2
53 Hakke peiling Tunsjø, Dahl, Schouten 1994 5 9,5 0 1 0
54 Street Knowledge 2019 Haug, Kaasen, Løbersli 2284 5 9 0 2 0
55 Bærum Evenshaug, Carlin, Sommerhein 1500 5 8,5 2 0 1
56 Larvik Moholt, Moholt, Svindal 1658 5 8,5 0 2 0
57 Kyllingsalat (uten parmesan) Fossan, Kyrkjebø, Kyrkjebø 1933 5 8,5 0 1 0
58 Smeaheia Anfindsen, Nilsen, Anfindsen 1149 5 8,5 0 0 0
Lyngutta Furulund, Kreken, Tollefsen 1171 5 8,5 0 0 0
60 Team Aalesunds Hausken, Skrede, Unneland 1679 5 7,5 0 0 1
61 Fosnakaillan Odde, Kristiansen, Edøy 1787 4 7,5 2 0 0
62 1. laget Carlsen, Hamre, Grøndahl 1896 4 7,5 0 2 0
63 De kjekke møllerne Golombek, Leinum, Sommervoll 1300 4 7 2 1 0
64 Team Trickowifs Altarbosh, Løveid, Leonhardsen 1940 3 8,5 0 2 0
65 2 vise menn + 1 til Myrheim, Sinnes, Sola 1788 3 8 0 2 0
66 Parradokset Thrana, Parr, Nord 1779 3 7,5 0 0 0
67 Grunting cat armageddon Unneland, Dyblum, Øye 1579 3 6 0 0 1
68 I don’t wike it! Kvendseth, Langvik, Marthinussen 1777 3 5,5 0 0 1
69 Bolle Melaa, Aure, Marthinussen 1687 2 6,5 2 0 0
70 Skifer random Nielsen, Hammari, Leknes 1554 2 7 0 0 0
Laglyn med tidshandikap med over 200 deltakere!

You May Also Like