Laglyn med tidshandikap med over 200 deltakere!

Med 70 lag var det hele 210 spillere i laglyn med tidshandikap, men høy rating er i denne disiplinen ikke alltid like bra.

Selv om seieren gikk til laget med Simen Agdestein, Sebastian Mihajlov og Eskil Ekeland Grønn, som var rangert som nr 2, klarte mange lag med lavt ratingsnitt å hevde seg! De 8 beste lagene kom til sluttspill, og av disse var det kun 3 lag som var blant de 8 lagene med høyest ratingsnitt.

Denne tabellen ble brukt for å måle tidshandikap:

Ratingforskjell Tidshandikap
0-99 5 – 5 min
100-199 6 – 4 min
200-299 7 – 3 min
300-399 8 – 2 min
400-599 9 – 1 min
600+ 9,5 – 0,5 min

Resultater

Lag Spillere ELØ Lag Ind 1 2 3
1 Agdemuler & co (2) Agdestein, Mihajlov, Grønn 2355 12 16
Vant 1,5-1,5 i finale mot gnellham & co; 1,5-1,-5 i semifinale mot Benny Boys
2 Gnellham & co (8) Mikalsen, Abdrlauf, Eiding 2100 12 14
Tapte 1,5-1,5 i finale mot Agdemuler & co; 2-1 i semifinale mot Snille gutter
3 Snille Gutter (22) Valvåg, Kreken, Vangen 1835 12 14
Vant 2-1 i bronsefinale mot Benny Boys; tapte 1-2 i semifinale mot Gnellham & co
4 Benny Boys (12) Haldorsen, Johannessen, Aasen 1967 11 15
Tapte 1-2 i bronsefinale mot Snille Gutter; tapte 1,5-1,5 i semifinale mot Agdemuler & co
5 Tinnsoldatene (33) Engedal, Engedal, Glomnes 1682 11 14
Tapte 0-3 i kvartfinale mot Benny Boys
6 WO (18) Unneland, Øye-Strømberg, Modell 1910 10 15,5
Tapte 0-3 i kvartfinale mot Gnellham & co
7 Andorras OL-sjef (4) Urkedal, Hauge, Bernstein 2275 10 13 2 2
tapte mot “snille gutter” 3-0 i kvartfinalen
8 Kamikaze kings (52) Eriksen, Høyforsslett, Borlaug 1485 10 13 2 0
tapte 1,5-1,-5 i kvartfinale mot Agdemuler  & co
9 Un Jeu De Mots Wadstensvik, Simensen, Strand 1933 10 13 0
10 Hamar Skibladner Slettmoen, Dahl, Deglum 1389 10 12,5 2
11 A Sekkingstad, Hansen, Oommen 1579 10 12,5 0
12 Young Bloods Haug, Brattgjerd, Tunsjø 1461 10 11,5
13 A-A-S Lag Shehzad, Mansoor, Nærland 2075 10 11
14 Lei Skaslien, Grønn, Skigelstrand 1692 9 14
15 The Good, The Bad and The Ugly Kizatbay, Fossan, Bruaset 2148 9 11,5 2 1
16 6ix9ine disipler Tryggestad, Nordquelle, Hestvik 2086 9 11,5 2 0
17 Onkel Tronds Svanunger Vestby-Ellingsen, Halvorsen, Badar 1877 9 11 1 2
18 Verdiløse menn Carlsen, Christiansen, Vea 2589 8 14
19 Stensengs disipler Slettum, Øverby, Stenseng 1606 8 12,5
20 Alisha sitt lag Shehzad, Hina, Mansoor 1496 8 12 2 2
21 Back from retirement Machlik, Liu, Amarapala 1823 8 12 0 0 2
22 Stein saks tapir Strand, Skaar, Kierulf 1544 8
12 0 0 1
23 Grenland sjakksenter Espeland, Østensen, Helliesen 1657 8 11,5 2 2 2
Vi konsoliderer Leknes, Myrer, Bechstrøm 1483 8 11,5 2 2 2
25 Hans Olav Laglyn Kro, Nizar, Høiom 1468 8 11,5 2 2 0
26 Turistene Schreiber, Røste, Røste 1546 8 11 2
27 Pappskallene Digernes, Westrum, Digernes 1763 8 11 0
28 Haukås Aasen, Aasen, Johannessen 1673 8 10,5 0 2 2
Masterminds Solaas, Nordquelle, Løvåsen 1649 8 10,5 0 2 2
30 Alle gode ting er 3 Olsen, Skretteberg, Kjær 1547 8 10,5 0 0 2
31 Taktisk inkompetente sjakkspillere Berbom, Thorbjørnsen, Eckholt 1297 8 10 2 0 2
32 To tette og en badehette Huse, Fossum, Huse 1729 8 10 2 1 1
33 Bjarnes gjeng, denne gang med Bjarne Akali, Gustad, Norvoll 1729 8 10 0 0 2
34 Heia Kragerø Heitun, Kveim, Skauen 1533 7 11,5 2 0 1
35 Trippel S Fuglestein, Sørensen, Kristiansen 1926 7 10,5 0 2 1
36 Unge Jæren Jakobsen, Salte, Salte 1339 7 9 0 1 2
37 Team Head Viken, Bekkevold, Mjeltevik 1351 7 8,5 2 0 1
38 Tre Troll Lindstad, Brattgjerd, Anda 1151 6 11 1 1 0
39 Linus og resten Pedersen, Børseth, Sandstad 1442 6 11 0 0 2
40 Lynnedslaget Martinsen, Hansen, Larsen 2102 6 10,5 2 2 0
41 Nøkken Ingebretsen, Sjøberg, Sidali 2166 6 10,5 0 0 2
42 Sivert m/røkla Vestby, Valvåg, Tørfoss 1273 6 10 2 0 0
43 Team Awesome Stokke, Hølleland, Bjørkly 1964 6 10 2 0 2
44 Modum Tandberg, Tandberg, Evensen 1465 6 10 1 1 0
45 BIA jentelag Shehzad, Anfindsen, Young 1070 6 9,5 2 0 2
46 Den gamle ugla og æljkalvene Myrene, Opseth, Lien 1635 6 9,5 2 0 1
47 ØDE Tunsjø, Haug, Larre 1239 6 9,5 0 2 0
48 The Unicorns Larre, Lindstad, Ratama 1539 6 9,5 0 1 1
49 Tre tette uten badehette Strand, Lund, Strand 1680 6 9 2 1 0
50 North patzers Bjørnås, Norvoll, Bjørnås 1377 6 8,5 2 0 2
51 Evsulds disipler Lund, Flatebø, Myagmarsuren 1852 5 12,5 0 0 0
52 HSS Aasen, Young, Waage 1265 5 10,5 0 2 2
53 Hakke peiling Tunsjø, Dahl, Schouten 1994 5 9,5 0 1 0
54 Street Knowledge 2019 Haug, Kaasen, Løbersli 2284 5 9 0 2 0
55 Bærum Evenshaug, Carlin, Sommerhein 1500 5 8,5 2 0 1
56 Larvik Moholt, Moholt, Svindal 1658 5 8,5 0 2 0
57 Kyllingsalat (uten parmesan) Fossan, Kyrkjebø, Kyrkjebø 1933 5 8,5 0 1 0
58 Smeaheia Anfindsen, Nilsen, Anfindsen 1149 5 8,5 0 0 0
Lyngutta Furulund, Kreken, Tollefsen 1171 5 8,5 0 0 0
60 Team Aalesunds Hausken, Skrede, Unneland 1679 5 7,5 0 0 1
61 Fosnakaillan Odde, Kristiansen, Edøy 1787 4 7,5 2 0 0
62 1. laget Carlsen, Hamre, Grøndahl 1896 4 7,5 0 2 0
63 De kjekke møllerne Golombek, Leinum, Sommervoll 1300 4 7 2 1 0
64 Team Trickowifs Altarbosh, Løveid, Leonhardsen 1940 3 8,5 0 2 0
65 2 vise menn + 1 til Myrheim, Sinnes, Sola 1788 3 8 0 2 0
66 Parradokset Thrana, Parr, Nord 1779 3 7,5 0 0 0
67 Grunting cat armageddon Unneland, Dyblum, Øye 1579 3 6 0 0 1
68 I don’t wike it! Kvendseth, Langvik, Marthinussen 1777 3 5,5 0 0 1
69 Bolle Melaa, Aure, Marthinussen 1687 2 6,5 2 0 0
70 Skifer random Nielsen, Hammari, Leknes 1554 2 7 0 0 0

Mihajlov vant Fischersjakk

De 6 stilingene som ble spilt under fischersjakken.

Med 67 spillere, ser Fischersjakk ut til å bli stadig mer populært.

Mange gode partier, flere spektakulære bukker, men først og fremst: ingen åpningsteori.

Det er oppsummeringen etter dagens 6 runder i fischersjakk.

IM Sebastian Mihajlov var sterkest og vant med 5,5 poeng foran Elham Abdrlauf med 5 poeng og IM Øystein Hole på 4,5 poeng. Beste spiller under 1800 i rating ble også premiert: Karl Anker Slettum.

I gruppe B vant Jonas Kleppe Borlaug med full pott! Arvid Feed JAkobsen og Tormod Carlin kom på 2. og 3. plass med 5 poeng. Beste spiller under 1200 i rating ble Olav August Tønnessen.

Gruppe A

Nr
Spiller
FIDE
Klubb
Poeng
Buchholz
1
IM Sebastian Mihajlov Bærum SS
5.5
21.0
2
Elham Abdrlauf OSS
5.0
21.0
3
IM Øystein Hole Akademisk SK
4.5
20.0
4
FM Ward Altarbosh OSS
4.5
18.5
5
Kevin Schreiber Direkte
4.0
21.5
6
Shazil Shehzad Sandnes SK
4.0
20.5
7
Alexander Øye-Strømberg Hell SK
4.0
19.5
8
Eskil Ekeland Grønn OSS
4.0
19.0
9
Axel Tunsjø OSS
4.0
16.0
10
Karl Anker Slettum Kongsberg SK
4.0
14.5

Gruppe B

Pl Navn i-Elo Klubb Poeng Buchholz-1
1
Jonas Kleppe Borlaug Sotra SK
6.0
18.5
2
Arvid Feed Jakobsen Jæren SK
5.0
14.5
3
Tormod Carlin Bærum Schakselskap
5.0
14.0
4
Evsuld Myagmarsuren Tromsø SK
4.5
20.5
5
Olai Dyrhaug Eriksen Bergens SK
4.0
20.5
6
Villum Brevick Kierulf Konnerud Sk
4.0
16.5
7
Ben Samuel Groth Skaar Fredriksstad SS
4.0
14.5
8
Matias Myren Bergens SK
4.0
13.5
9
Henrik M Bechstrøm Sjakklubben Stjernen
3.5
20.0
10
Geir Arne Aarsheim Follo SF
3.5
19.5
11
Olav August D. Tønnessen
Volda Ørsta Slu
3.5
14.0

Se komplette resultatsliter på Turneringsservice

Suverene elitespillere i pratelagsjakken

Elitespillerne dominerte i kveldens pratelagsjakk.

Hele 12 av 26 elitespillere, i tillegg til kommentator Simen Agdestein, stilte i den populære grenen som samlet 30 lag.

Kankedal & Co (GM Urkedal, IM Hauge, IM Mikalsen, IM Mihajlov) var solide gjennom hele kvelden og vant 4-2 i finalen mot Tromsø Reunite (Holand, IM Kaasen, FM Vestby-Ellingsn, FM Lund).

Bronsefinalen ble vunnet av One of the Stepbros and Co (GM Agdestein, IM Haldorsen, IM Haug) med 4,5-1,5 mot The Schlabberts (IM Stokke, Demal, Halås, Myren).

Neste sidearrangement er Fischersjakk og fotball som spilles onsdag kveld. Tirsdag er det dobbeltrunde og ikke noen sidearrangementer.

Komplett resultatliste

Nr Lagnavn: Lag Ind. R1 R2
1 Kankedal & Co
Urkedal, Hauge, Mikalsen, Mihajlov
4,5-1,5 i semifinale mot One of the Stepbros and co
4-2  i finale mot Tromsø Reunite
7 21
2 Tromsø Reunite
Holand, Kaasen, Vestby-Ellingsen, Lund
4,5-1,5 i semifinale mot The Schlabberts
2-4  i finale mot Kankedal & Co
8 19,5
3 One of the Stepbros and Co.
Agdestein, Haldorsen, Haug
1,5-4,5 i semifinale mot Kankedal & co
4,5-1,5 i bronsefinale mot The Schlabberts
7 20,5
4 The Schlabberts
Demal, Halås, Stokke, Myren
1,5-4,5 i semifinale mot Tromsø Reunite.
1,5-4,5i bronsefinale mot One of the Stepbros and Co.
6 18 5
5 Dere prøvde
Modell, Vangen, Øye-Strømberg, Unneland
3-3 i kvartfinale mot startnr The Schlabberts
(gikk ikke videre gr. kvalitet – beste individuelle poeng)
6 15,5 5,5
6 Pinnsvinets venner
Hole, Fredriksen, Solowiej, Skrondal
1-5 tap i kvartfinale mot Kankedal & Co
6 14,5 4
7 De tre vise troll
Melaa, Slettum, Øverbø
0-6 tap i kvartfinale mot One of the Stepbros and Co
6 14,5 1
8 Papphodene
Digernes, Westrum, Digernes, Nord
1-5 tap i kvartfinale mot Tromsø Reunite
5 15,5
9 The 4 biggest chess stars in the world
Valvåg, Dahl, Lind-Schouten, Kreken
5 14,5 5,5
10 Team Sevland
Fuglestein, Sørensen, Flatebø, Leonhardsen
5 14,5 5
11 Yeet
Shehzad, Myrheim, Elisejev, Von-Hirsch
5 12,5
12 Leikvik og ko
Abdrlauf, Ranaldi, Sidali, Hestvik
4 14 6 5,5
13 No pawns intended
Wadstensvik, Simensen, Unhjem, Kristiansen
4 14 6 0
14 Kindredd
Nordgreen, Andersen, Skjeldstad
4 14 0
15 Kinderegg
Grøver, Aarnes, Bernstein, Johansen
4 12
16 EEEH
Ji, Haug, Ji, Grønn
4 11
17 Lahlum, legg fra deg vodkaen!
Sandstad, Pedersen, Børseth
4 10,5 0,5
18 Nanvforslag tas imot med takk
Aure, Marthinussen, Stenseng, Kierulf
4 10,5 0
19 Aalesunds og ein svikar
Hausken, Strand, Unneland, Unneland
4 8
20 Bergens
Høyforsslett, Eriksen, Borlaug, Sekkingstad
3 12
21 Hellioss
Grønn, Skaslien, Olsen, Skretteberg
3 10,5
22 Woohoo
Kvendseth, Langvik, Eiding, Marthinussen
3 10
23 Team UnExpected
Olsen, Sommerhein
3 9
24 The Tunsjø’s
Tunsjø, Tunsjø, Tunsjø, Tunsjø
2 8,5
25 Tormod Engedal Evenshaug
Tormod, Evenshaug, Engedal
2 8
26 Team SAS
Lye, Shehzad, Lye, Nordquelle
2 6,5 0 4,5
27 Bongo-trommer
Ratama, Norvoll, Lien, Hansen
2 6,5 0 2,5
28 Stjerneangrep
Vatneødegård, Wanvik, Sæthren, Schneider
1 4,5
29 Team Smeaheia
Nilsen, Anfindsen, Anfindsen, Anfindsen
1 3
30 Gutta fra Jæren
Salte, Salte, Jakobsen, Jakobsen
0 5,5

Pratelagsjakk mandag 8. juli

Praktisk informasjon om pratelagsjakken

  1. Hvert lag består av to, tre eller fire spillere og må ha et navn – om mulig et morsomt et.
  2. Startkontingenten på 300 kroner betales ved påmelding, som må skje i sekretariatet innen klokken 16.00.
  3. Hver lagkamp spilles over seks partier mer hurtigsjakkregler, og betenkningstid 12 minutter per lag og parti.
  4. Spillerne innenfor et lag står fritt til å prate om partiene sine, og til å bytte brett når de ønsker underveis i sine kamper.
  5. Pengepremier til de tre beste lagene. Ved minst 20 deltakende lag er premiene:
    1. 3000
    2. 2000
    3. 1000.
  6. Det spilles fire runder kvalifisering for alle lagene, derfra går de åtte beste lagene videre til cupspill som avgjør topplasseringene.
    I kvalifiseringen teller lagpoeng før individuelle poeng og eventuelt innbyrdes oppgjør, dernest loddtrekning.
    Ved 3-3 i cupspillet går laget med best plassering fra kvalifiseringen videre.
  7. Første runde starter 18.00.
    Kvalifiseringen er ferdig ca. kl 20.00, kvartfinalene 20.30, semifinalene 21.00 og finalen/b-finalen 21.30.

Simen Agdestein kommenterer live!

Vi er glade over å ha fått norsk sjakks nestor, GM Simen Agdestein, til å kommentere partiene direkte her i Larvik

Simen vil kommentere partier og svare på ev. innspill fra salen fra kl 17:30 og utover i dag, lørdag, men øvrige dager vil han være tilgjengelig omtrent fra rundestart. Vi inviterer ikke minst de som har spilt på live-brett (gjerne også elitespilere) til å komme til Auditoriet og se på partiene sammen med Simen og oss andre! Si fra til Simen at du er der!!!

Sted: Auditoriet Kon-Tiki, 2. etasje, rett ved analyseområdet.
Tid: Fra kl 17:30 lørdag 6. juli
Øvrige dager omtrent fra rundestart

 

Viktig info til alle som bor på Sportellet

Vi ber alle som bor på sportellet om å lese vedlagte dokument. Det inneholder viktig info om innsjekk, måltider m.m:

Velkommen til Sportellet! Vi håper dere får et fint opphold!

Sportellets adresse er Bergeskogen Idrettspark, 3260 Larvik
Det består av tre avdelinger over to etasjer. Vi bruker to av disse avdelingene. I begge avdelingene er det kjøkken og tv-rom/sosialrom og trådløst nett (Wi-Fi). Når dere kommer til Sportellet vil navnene deres stå på dørene til rommene.

Det var på Sportellet i Bergeskogen at de norske håndballjentene ladet opp før de ble verdensmestre i desember 2015. Det har også vært storfint besøk av både Champions League-klubber og Frankrikes U20-landslag.

Sportellansvarlig hos oss (NM-arrangøren): Josef Gamil Josef, mobil: 95153045.

All kontakt/spørsmål vedrørende Sportellet går fra og med i dag via Josef, på tlf/sms eller per mail: wako37@hotmail.com

NB: Ta med egne håndklær!

Priser: Fra kr 200,- per person/døgn. Sengetøy leies mot et engangsgebyr på kr. 75

Betaling skal gjøres til Larvik Sjakklubb før onsdag 10. juli ved hjelp av VIPPS eller til bankkonto 1506.08.31316. Merk betalingen med SPORTELLET og navnet ditt, eller med navnene i gruppen din, om du betaler for flere.

Larvik sjakklubb sponser både renholdsgebyr og måltidene, slik at totalsummen for dere kan være så lav som dette.

Det blir servert to måltider (inkludert i prisen): Vi har kommet til at et måltid midt på dagen ikke vil fungere i forhold til NM-programmet, så det blir servert frokost og et kveldsmåltid. Se tidsplan for måltider nedenfor.

INNSJEKK/UTSJEKK SPORTELLET:

FREDAG 5/7:

NB: INNSJEKK DIREKTE PÅ SPORTELLET (uten å gjøre det gjennom vår Sportellkontakt) ER BARE MULIG I PERIODEN 1900-2200! (møt i så fall direkte på Sportellet)

INNSJEKK 1300-19:00: GJENNOM KONTAKT MED ARRANGØREN (PÅ BOLIGMAPPA ARENA): Ta kontakt med NM-sekretariatet der, eller ring Sportellansvarlig, Josef Gamil Josef på mobil: 95153045

LØRDAG 6/7:

NB: INNSJEKK DIREKTE PÅ SPORTELLET (uten å gjøre det gjennom vår Sportellkontakt) ER BARE MULIG I PERIODEN 0900-1200 (møt i så fall direkte på Sportellet)

INNSJEKK 12:00-22:00: GJENNOM KONTAKT MED ARRANGØREN (PÅ BOLIGMAPPA ARENA): Ta kontakt med NM-sekretariatet der, eller ring Sportellansvarlig, Josef Gamil Josef på mobil: 95153045

Utsjekk er før kl. 1100 på lørdag 13. juli.

MÅLTIDER SPORTELLET

NB: Tidspunktene for måltidsstart er eksakte.
Dersom dere ikke kan møte på dette tidspunktet må vi be dere sørge for mat selv!

FREDAG 5/7
KVELDSMAT KL 2100 (Runde 1800 i eliteklassen)

LØRDAG 6/7
Frokost 1000
Kveldsmat 2130  (Runde kl 1700)

SØNDAG 7/7:
Frokost 0900 (Runde kl 1100)
Kveldsmat 2100

MANDAG 8/7
Frokost 0900 (Runde kl 1100)
Kveldsmat 2100

TIRSDAG 9/7
Frokost 0800 (Runde kl 1000)
Kveldsmat 2130 (pga. dobbeltrunde)

ONSDAG 10/7
Frokost 0900 (Runde kl 1100)
Kveldsmat 2100

TORSDAG 11/7
Frokost 0900 (Runde kl 1100)
Kveldsmat 2100

FREDAG 12/7
Frokost 0900 (Runde kl 1100)
Kveldsmat 2130 (pga lynsjakk-NM)

LØRDAG 13/7
FROKOST 0800 (Runde kl 1000)
UTSJEKK FØR kl 1100